Na Placu Weneckim znajduje się Pałac Wenecja,będący w 1470 rezydencją kardynała Barbo.W czasie II wojny światowej był siedzibą parti faszystowskiej. Tu również mieściło się biuro Musoliniego. Po prawej stronie znajduje się bazylika św. Marka, patrona Wenecji i obok wielkie popiersie Pani Lukrecji, symbolizujące egipską boginię Izydę.
Przechodząc po prawej stronie parku i omijając Fontannę del Mercatello znajdziecie się na ulicy Margana, która zaprowadzi was na plac Margana o fantastycznym wyglądzie średniowiecznym,była rezydencja rodziny Margana od 1300 roku. Do dzisiaj budynki zachowały swój wygląd orginalny.
Niedaleko po lewej stronie znajduje się Plac Campitelli z piękną fontanną na środku, na której widnieją herby szlachetnych rodzin.
Jeśli przejdziecie przez ulicę Montanara i udacie się na prawą stronę, znajdziecie się naprzeciwko wspaniałego teatru Marcello, zadedykowanego w 13 roku przed Chrystusem wnuczkowi imperatora Augusta. Pomiędzy ruderami teatru rodzina Savelli wzniosła swój własny pałac jak również świątynię Apollo Sosiano i podium świątyni Bellona.
Od teatru jest blisko do Do rzymskiego getto, nazywanym również Portico di Ottavia od ruin pozostałych ze struktury poświęconej siostrze imperatora Augusta Ottavi .W średniowiczu znajdował się tu targ rybny. Kościół znajdujący się na placu zadedykowany jest świętemu Aniołowi od Rybaków.
Rzymskie Getto jest jednym z najstarszych na świecie,zostało zbudowane w 1555 r. otwarte dopiero w 1870 roku, gdy Rzym został stolicą Włoch.
W 1943 roku,16 października na plac naprzeciwko Portico di Ottavia zgromadzono 1022 żydów i stąd zostali wywiezieni do obozu w Auschwitz. W getcie wszystkie budynki sięgają od 1300 do 1500 roku.
Jeżeli po waszej lewej stronie wejdziecie na ulicę Reginella, w bardzo krótkim czasie zajdziecie się na Placu Mattei, słynnym z powodu pięknej fontanny zwanej fontanna żółwia z 1500 roku. Kopia fontanny znajduje się w Huntington w San Francisco.
Idąc wzdłuż placu dojdzicie do Largo Argntina, gdzie dzięki wykopaliskom archologicznym od 1900 roku wyszły na światło dzienne cztery świątynie z epoki republikańskiej datowane na 400 i 200 rok przed Chrystusem, ponieważ nie było możliwe rozpoznać ich dedykację, nazwano je pierwszymi literami alfabetu:A, B, C,D.
Nazwa placu natomiast pochodzi od nazwy miasta z którego pochodził biskub Burkard miszkający na placu w średniowiecznej wieży. Miszkańcy Rzymu nazywali miejsce placu „tam, gdzie mieszkał ten typ z Argentoratum" Jeśli nie jesteście zbyt zmęczeni dojdźcie do ulicy del monte della Farina, gdzie pod numerem 30 w podwórku znajduje się pomnik Julia Cesara.W tym właśnie miejscu został zamordowany 15 marca 44 roku przed Chrystusem.